Лига Европа 2018/2019

Лига Европа 2018/2019

Програма и класиране на сезон 2018/2019  на втория по сила европейски клубен турнир – Лига Европа. Този сезон финалът на турнира ще се играе на 29 май 2019 г.  на Олимпийския стадион в Баку (Азербайджан). 


Групова фаза на Лига Европа 2018/2019

Група A

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1Байер
Леверкузен
2200747:46
2

Цюрих

2200202:06
3

Лудогорец

2002242:40
4

АЕК Ларнака

2002252:50

Група A – Програма и резултати

20.09.2018    22:00    АЕК Ларнака – Цюрих    0:1
20.09.2018    22:00    Лудогорец – Байер Леверкузен    2:3
04.10.2018    19:55    Байер Леверкузен – АЕК Ларнака    4:2
04.10.2018    19:55    Цюрих – Лудогорец    1:0
25.10.2018    19:55    АЕК Ларнака – Лудогорец
25.10.2018    19:55    Цюрих – Байер Леверкузен
08.11.2018    22:00    Байер Леверкузен – Цюрих
08.11.2018    22:00    Лудогорец – АЕК Ларнака
29.11.2018    19:55    Байер Леверкузен – Лудогорец
29.11.2018    19:55    Цюрих – АЕК Ларнака
13.12.2018    22:00    АЕК Ларнака – Байер Леверкузен
13.12.2018    22:00    Лудогорец – Цюрих

Група B

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Ред Бул
Залцбург

2200636:36
2

РБ Лайпциг

2101545:43
3

Селтик

2101232:33
4

Розенборг

2002141:40

Група B – Програма и резултати

20.09.2018    22:00    Лайпциг – Залцбург    2:3
20.09.2018    22:00    Селтик – Розенборг    1:0
04.10.2018    19:55    Залцбург – Селтик    3:1
04.10.2018    19:55    Розенборг – Лайпциг    1:3
25.10.2018    19:55    Лайпциг – Селтик
25.10.2018    19:55    Залцбург – Розенборг
08.11.2018    22:00    Розенборг – Залцбург
08.11.2018    22:00    Селтик – Лайпциг
29.11.2018    19:55    Залцбург – Лайпциг
29.11.2018    19:55    Розенборг – Селтик
13.12.2018    22:00    Лайпциг – Розенборг
13.12.2018    22:00    Селтик – Залцбург

Група C

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

ФК Копенхаген

2110323:24
2

Зенит

2110212:14
3

Славия
Прага

2100111:13
4

Бордо

2002131:30

Група C – Програма и резултати

20.09.2018    22:00    Славия Прага – Бордо    1:0
20.09.2018    22:00    ФК Копенхаген – Зенит Петербург    1:1
04.10.2018    19:55    Бордо – ФК Копенхаген    1:2
04.10.2018    19:55    Зенит Петербург – Славия Прага    1:0
25.10.2018    19:55    Зенит Петербург  – Бордо
25.10.2018    19:55    ФК Копенхаген – Славия Прага
08.11.2018    22:00    Бордо – Зенит Петербург
08.11.2018    22:00    Славия Прага – ФК Копенхаген
29.11.2018    19:55    Бордо – Славия Прага
29.11.2018    19:55    Зенит Петербург – ФК Копенхаген
13.12.2018    22:00    Славия Прага – Зенит Петербург
13.12.2018    22:00    ФК Копенхаген – Бордо

Група D

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Д. Загреб

2200616:16
2

Фенербахче

2101343:43
3

Търнава

2101121:23
4

Андерлехт

2002030:30

Група D – Програма и резултати

20.09.2018    22:00    Динамо Загреб – Фенербахче    4:1
20.09.2018    22:00    Спартак Търнава – Андерлехт    1:0
04.10.2018    19:55    Андерлехт – Динамо Загреб    0:2
04.10.2018    19:55    Фенербахче – Спартак Търнава    2:0
25.10.2018    19:55    Андерлехт – Фенербахче
25.10.2018    19:55    Спартак Търнава – Динамо Загреб
08.11.2018    17:50    Фенербахче – Андерлехт
08.11.2018    22:00    Динамо Загреб – Спартак Търнава
29.11.2018    19:55    Андерлехт – Спартак Търнава
29.11.2018    19:55    Фенербахче – Динамо Загреб
13.12.2018    22:00    Динамо Загреб – Андерлехт
13.12.2018    22:00    Спартак Търнава – Фенербахче

Група E

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Арсенал

2200727:26
2

Спортинг
Лисабон

2200414:16
3

Ворскла

2002363:60
4

Карабах

2002050:50

Група E – Програма и резултати

20.09.2018    22:00    Арсенал – Ворскла Полтава    4:2
20.09.2018    22:00    Спортинг Лисабон – Карабак    2:0
04.10.2018    19:55    Ворскла Полтава – Спортинг Лисабон    1:2
04.10.2018    19:55    Карабак – Арсенал    0:3
25.10.2018    19:55    Карабак – Ворскла Полтава
25.10.2018    19:55    Спортинг Лисабон – Арсенал
08.11.2018    22:00    Арсенал – Спортинг Лисабон
08.11.2018    22:00    Ворскла Полтава – Карабак
29.11.2018    19:55    Ворскла Полтава – Арсенал
29.11.2018    19:55    Карабак – Спортинг Лисабон
13.12.2018    22:00    Арсенал – Карабак
13.12.2018    22:00    Спортинг Лисабон – Ворскла Полтава

Група F

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Милан

2200414:16
2

Бетис

2110303:04
3

Олимпиакос

2011131:31
4

Дюделанж

2002040:40

Група F – Програма и резултати

20.09.2018    22:00    Дюделанж – Милан    0:1
20.09.2018    22:00    Олимпиакос – Бетис    0:0
04.10.2018    19:55    Бетис – Дюделанж    3:0
04.10.2018    19:55    Милан – Олимпиакос    3:1
25.10.2018    19:55    Дюделанж – Олимпиакос
25.10.2018    19:55    Милан – Бетис
08.11.2018    22:00    Бетис – Милан
08.11.2018    22:00    Олимпиакос – Дюделанж
29.11.2018    19:55    Милан – Дюделанж
29.11.2018    19:55    Бетис – Олимпиакос
13.12.2018    22:00    Дюделанж – Бетис
13.12.2018    22:00    Олимпиакос – Милан

Група G

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Рейнджърс

2110535:34
2

Рапид Виена

2101333:33
3

Виляреал

2020555:52
4

Спартак
Москва

2011353:51

Група G – Програма и резултати

20.09.2018    19:55    Виляреал – Рейнджърс    2:2
20.09.2018    19:55    Рапид Виена – Спартак Москва    2:0
04.10.2018    22:00    Рейнджърс – Рапид Виена    3:1
04.10.2018    22:00    Спартак Москва – Виляреал    3:3
25.10.2018    22:00    Виляреал – Рапид Виена
25.10.2018    22:00    Рейнджърс – Спартак Москва
08.11.2018    19:55    Рапид Виена – Виляреал
08.11.2018    19:55    Спартак Москва – Рейнджърс
29.11.2018    17:50    Спартак Москва – Рапид Виена
29.11.2018    22:00    Рейнджърс – Виляреал
13.12.2018    19:55    Виляреал – Спартак Москва
13.12.2018    19:55    Рапид Виена – Рейнджърс

Група H

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Айнтрахт
Франкфурт

2200626:26
2

Лацио

2101353:53
3

Марсилия

2011343:41
4Аполон
Лимасол
2011343:41

Група H – Програма и резултати

20.09.2018    19:55    Лацио – Аполон Лимасол    2:1
20.09.2018    19:55    Олимпик Марсилия – Айнтрахт Франкфурт    1:2
04.10.2018    22:00    Айнтрахт Франкфурт – Лацио    4:1
04.10.2018    22:00    Аполон Лимасол – Олимпик Марсилия    2:2
25.10.2018    22:00    Айнтрахт Франкфурт – Аполон Лимасол
25.10.2018    22:00    Олимпик Марсилия – Лацио
08.11.2018    19:55    Аполон Лимасол – Айнтрахт Франкфурт
08.11.2018    19:55    Лацио – Олимпик Марсилия
29.11.2018    22:00    Айнтрахт Франкфурт – Олимпик Марсилия
29.11.2018    22:00    Аполон Лимасол – Лацио
13.12.2018    19:55    Лацио – Айнтрахт Франкфурт
13.12.2018    19:55    Олимпик Марсилия – Аполон Лимасол

Група I

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Сарпсборг 08

2101444:43
2

Генк

2101333:33
3

Бешикташ

2101333:33
4

Малмьо ФФ

2101222:23

Група I – Програма и резултати

20.09.2018    19:55    Бешикташ – Сарпсборг 08    3:1
20.09.2018    19:55    Генк – Малмьо ФФ    2:0
04.10.2018    22:00    Малмьо ФФ – Бешикташ    2:0
04.10.2018    22:00    Сарпсборг 08 – Генк    3:1
25.10.2018    22:00    Бешикташ – Генк
25.10.2018    22:00    Сарпсборг 08 – Малмьо ФФ
08.11.2018    19:55    Генк – Бешикташ
08.11.2018    19:55    Малмьо ФФ – Сарпсборг 08
29.11.2018    22:00    Малмьо ФФ – Генк
29.11.2018    22:00    Сарпсборг 08 – Бешикташ
13.12.2018    19:55    Бешикташ – Малмьо ФФ
13.12.2018    19:55    Генк – Сарпсборг 08

Група J

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Краснодар

2200313:16
2

Севиля

2101636:33
3

Стандарт
Лиерж

2101363:63
4

Акхисарспор

2002131:30

Група J – Програма и резултати

20.09.2018    19:55    Акхисар Генчлик Спор – Краснодар    0:1
20.09.2018    19:55    Севиля – Стандарт Лиеж    5:1
04.10.2018    22:00    Краснодар – Севиля    2:1
04.10.2018    22:00    Стандарт Лиеж – Акхисар Генчлик Спор    2:1
25.10.2018    22:00    Севиля – Акхисар Генчлик Спор
25.10.2018    22:00    Стандарт Лиеж – Краснодар
08.11.2018    19:55    Акхисар Генчлик Спор – Севиля
08.11.2018    19:55    Краснодар – Стандарт Лиеж
29.11.2018    19:55    Краснодар – Акхисар Генчлик Спор
29.11.2018    22:00    Стандарт Лиеж – Севиля
13.12.2018    19:55    Акхисар Генчлик Спор – Стандарт Лиеж
13.12.2018    19:55    Севиля – Краснодар

Група K

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Астана

2110424:24
2

Рен

2101232:33
3

Динамо Киев

2020444:42
4

Яблонец

2011343:41

Група K – Програма и резултати

20.09.2018    19:55    Динамо Киев – ФК Астана    2:2
20.09.2018    19:55    Рен – Яблонец    2:1
04.10.2018    17:50    ФК Астана – Рен    2:0
04.10.2018    22:00    Яблонец – Динамо Киев    2:2
25.10.2018    22:00    Рен – Динамо Киев
25.10.2018    22:00    Яблонец – ФК Астана
08.11.2018    17:50    ФК Астана – Яблонец
08.11.2018    19:55    Динамо Киев – Рен
29.11.2018    17:50    ФК Астана – Динамо Киев
29.11.2018    22:00    Яблонец – Рен
13.12.2018    19:55    Динамо Киев – Яблонец
13.12.2018    19:55    Рен – ФК Астана

Група L

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Челси

2200202:06
2

ПАОК

2101424:23
3

БАТЕ

2101343:43
4

МОЛ Види

2002030:30

Група L – Програма и резултати

20.09.2018    19:55    МОЛ Види – БАТЕ Борисов    0:2
20.09.2018    19:55    ПАОК – Челси    0:1
04.10.2018    22:00    БАТЕ Борисов – ПАОК    1:4
04.10.2018    22:00    Челси – МОЛ Види    1:0
25.10.2018    22:00    ПАОК – МОЛ Види
25.10.2018    22:00    Челси – БАТЕ Борисов
08.11.2018    19:55    БАТЕ Борисов – Челси
08.11.2018    19:55    МОЛ Види – ПАОК
29.11.2018    19:55    БАТЕ Борисов – МОЛ Види
29.11.2018    22:00    Челси – ПАОК
13.12.2018    19:55    МОЛ Види – Челси
13.12.2018    19:55    ПАОК – БАТЕ Борисов

Сезон 2018/19 в Лига Евроща ще бъде 48-мия от изданието на втория по сила клубен турнир на Стария континент, организиран от УЕФА. Това ще бъде юбилейно десето издание на турнира, откакто той бе преименуван от Купата на УЕФА на Лига Европа през 2008 г.

48 отбора ще започнат битка в груповата фаза през месец септември и целта е само една – участие на финала в Баку на 29 май 2019 година. Миналогодишният шампион Атлетико Мадрид сега участва в Шампионска лига, така че ще видим нов победител в турнира. Редица силни отбори като Челси, Арсенал, Лацио и Милан ще участват в турнира и имат големи амбиции в надпреварата, защото триумф в Лига Европа означава класиране за Шампионска лига през следващия сезон. В турнира са и испанските отбори Севиля, Виляреал и Бетис, които по традиция се представят силно в европейските клубни турнири. Севиля е най-успешният отбор в турнира с пет титли и със сигурност поглежда към трона на сънародниците си от Атлетико Мадрид. Българският шампион Лудогорец също се класира за груповата фаза на турнира и ще бъде интересно да следим до къде може да стигнат „орлите“, които през миналия сезон играха на 1/16-финалите.

Груповата фаза в Лига Европа ще приключи в средата на месец декември, когато ще бъде теглен и жребият за директните елиминации. 1/16-финалите в турнира ще се проведат на 14 и 21-ви февруари. Следващата фаза на Лига Европа е насрочена за 7 и 14 март. 1/4-финалите във втория по сила европейски клубен турнир ще се изиграят на 11 и 18 април, а полуфиналите са на 2 и 9 май. Както вече стана ясно финалът е на 29 май на Олимпийския стадион в Баку. Шампионът на Азербайджан Карабах със сигурност е амбициран да се представи силно в турнира, но надали ще успее да стигне чак до финалния мач пред собствена публика.