Шампионска лига 2018/2019

Шампионска лига 2018/2019

Програма и класиране на сезон 2018/2019 на най-престижния европейски клубен турнир – Шампионската лига.


Групова фаза на Шампионска лига 2018/2019

Група A

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Борусия
Дортмунд

4301828:29
2

Атлетико
Мадрид

4301767:69
3

Клуб
Брюж

4112656:54
4

Монако

40132102:101

Група A – Програма и резултати

18.09.2018    22:00    Клуб Брюж – Борусия Дортмунд    0:1
18.09.2018     22:00    Монако – Атлетико Мадрид    1:2
03.10.2018    22:00    Атлетико Мадрид – Клуб Брюж    3:1
03.10.2018    22:00    Борусия Дортмунд – Монако    3:0
24.10.2018    19:55    Клуб Брюж – Монако   1:1
24.10.2018    22:00    Борусия Дортмунд – Атлетико Мадрид    4:0
06.11.2018    19:55    Монако – Клуб Брюж    0:4
06.11.2018    22:00    Атлетико Мадрид – Борусия Дортмунд    2:0
28.11.2018    19:55    Атлетико Мадрид- Монако
28.11.2018    22:00    Борусия Дортмунд – Клуб Брюж
11.12.2018    22:00    Клуб Брюж – Атлетико Мадрид
11.12.2018    22:00    Монако – Борусия Дортмунд

Група B

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Барселона

431011311:310
2

Интер

4211555:57
3

Тотнъм

4112797:94
4

ПСВ

40134104:101

Група B – Програма и резултати

18.09.2018    19:55    Барселона – ПСВ    4:0
18.09.2018    19:55    Интер – Тотнъм    1:2
03.10.2018    22:00    ПСВ – Интер    1:2
03.10.2018    22:00    Тотнъм – Барселона    2:4
24.10.2018    19:55    ПСВ – Тотнъм    2:2
24.10.2018    22:00    Барселона – Интер   2:0 
06.11.2018    22:00    Интер – Барселона    1:1
06.11.2018    22:00    Тотнъм – ПСВ    2:1
28.11.2018    22:00    ПСВ – Барселона
28.11.2018    22:00    Тотнъм – Интер
11.12.2018    22:00    Барселона – Тотнъм
11.12.2018    22:00    Интер – ПСВ

Група C

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Ливърпул

4202757:56
2

Наполи

4130434:36
3

Пари
Сен Жермен

412111711:75
4

Цървена
Звезда

41123103:104

Група C – Програма и резултати

18.09.2018    22:00    Ливърпул – ПСЖ    3:2
18.09.2018    22:00    Цървена звезда – Наполи    0:0
03.10.2018    19:55    ПСЖ – Цървена звезда    6:1
03.10.2018    22:00    Наполи – Ливърпул    1:0
24.10.2018    22:00    Ливърпул – Цървена звезда    4:0
24.10.2018    22:00    ПСЖ – Наполи    2:2
06.11.2018    19:55    Цървена звезда – Ливърпул    2:0
06.11.2018    22:00    Наполи – ПСЖ    1:1
28.11.2018    22:00    Наполи – Цървена звезда
28.11.2018    22:00    ПСЖ – Ливърпул
11.12.2018    22:00    Ливърпул – Наполи
11.12.2018    22:00    Цървена звезда – ПСЖ

Група D

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Порто

4310939:310
2

Шалке 04

4220414:18
3

Галатасарай

4112333:34
4

Локомотив
Москва

40042112:110

Група D – Програма и резултати

18.09.2018    22:00    Галатасарай – Локомотив Москва    3:0
18.09.2018    22:00    Шалке – Порто    1:1
03.10.2018    19:55    Локомотив Москва – Шалке    0:1
03.10.2018    22:00    Порто – Галатасарай    1:0
24.10.2018    22:00    Галатасарай – Шалке    0:0
24.10.2018    22:00     Локомотив Москва – Порто    1:3
06.11.2018    22:00    Порто – Локомотив Москва    4:1
06.11.2018    22:00    Шалке – Галатасарай    2:0
28.11.2018    19:55    Локомотив Москва – Галатасарай
28.11.2018    22:00    Порто – Шалке
11.12.2018    19:55    Галатасарай – Порто
11.12.2018    19:55    Шалке – Локомотив Москва

Група E

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Байерн
Мюнхен

4310717:110
2

Аякс

4220626:28
3

Бенфика

4112464:64
4АЕК
Атина
40042102:100

Група E – Програма и резултати

19.09.2018    19:55    Аякс – АЕК    3:0
19.09.2018    22:00    Бенфика – Байерн Мюнхен    0:2
02.10.2018    22:00    АЕК – Бенфика    2:3
02.10.2018    22:00    Байерн Мюнхен – Аякс    1:1
23.10.2018    19:55    АЕК – Байерн Мюнхен    0:2
23.10.2018    22:00    Аякс – Бенфика    1:0
07.11.2018    22:00    Байерн Мюнхен – АЕК    2:0
07.11.2018    22:00    Бенфика – Аякс    1:1
27.11.2018    19:55    АЕК – Аякс
27.11.2018    22:00     Байерн Мюнхен – Бенфика
12.12.2018    22:00    Аякс – Байерн Мюнхен
12.12.2018    22:00    Бенфика – АЕК

Група F

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Манчестър
Сити

430112312:39
2

Олимпик
Лион

4301989:86
3

Хофенхайм

4112898:93
4

Шахтьор
Донецк

40134134:132

Група F – Програма и резултати

19.09.2018    19:55    Шахтьор – Хофенхайм    2:2
19.09.2018    22:00    Манчестър Сити – Лион    1:2
02.10.2018    19:55    Хофенхайм – Манчестър Сити    1:2
02.10.2018    22:00    Лион – Шахтьор    2:2
23.10.2018    22:00    Хофенхайм – Лион    3:3
23.10.2018    22:00    Шахтьор – Манчестър Сити    0:3
07.11.2018    22:00    Лион – Хофенхайм    2:2
07.11.2018    22:00    Манчестър Сити – Шахтьор    6:0
27.11.2018    22:00    Лион – Манчестър Сити
27.11.2018    22:00    Хофенхайм – Шахтьор
12.12.2018    22:00    Манчестър Сити – Хофенхайм
12.12.2018    22:00    Шахтьор – Лион

Група G

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1Рома430110410:49
2

Реал
Мадрид

430110210:29
3

ЦСКА
Москва

4112474:74
4

Виктория
Пилзен

40133143:141

Група G – Програма и резултати

19.09.2018    22:00    Пилзен – ЦСКА Москва    2:2
19.09.2018    22:00    Реал Мадрид – Рома    3:0
02.10.2018    22:00    Рома – Пилзен    5:0
02.10.2018    22:00    ЦСКА Москва – Реал Мадрид    1:0
23.10.2018    22:00    Реал Мадрид – Пилзен    2:1
23.10.2018    22:00    Рома – ЦСКА Москва    3:0
07.11.2018    19:55    ЦСКА Москва – Рома    1:2
07.11.2018    22:00    Пилзен – Реал Мадрид    0:5
27.11.2018    19:55    ЦСКА Москва – Пилзен
27.11.2018    22:00    Рома – Реал Мадрид
12.12.2018    19:55    Пилзен – Рома
12.12.2018    19:55    Реал Мадрид – ЦСКА Москва

Група H

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Ювентус

4301727:29
2

Манчестър
Юнайтед

4211525:27
3

Валенсия

4121444:45
4

Йънг
Бойс

40132102:101

Група H – Програма и резултати

19.09.2018    22:00    Валенсия – Ювентус    0:2
19.09.2018    22:00    Йънг Бойс – Манчестър Юнайтед    0:3
02.10.2018    19:55    Ювентус – Йънг Бойс    3:0
02.10.2018    22:00    Манчестър Юнайтед – Валенсия    0:0
23.10.2018    19:55    Йънг Бойс – Валенсия    1:1
23.10.2018    22:00    Манчестър Юнайтед – Ювентус    0:1
07.11.2018    19:55    Валенсия – Йънг Бойс    3:1
07.11.2018    22:00    Ювентус – Манчестър Юнайтед    1:2
27.11.2018    22:00    Манчестър Юнайтед – Йънг Бойс
27.11.2018    22:00    Ювентус – Валенсия
12.12.2018    22:00    Валенсия – Манчестър Юнайтед
12.12.2018    22:00    Йънг Бойс – Ювентус

Сезон 2018/19 в Шампионска лига ще бъде 27-ото издание на турнира откакто бе преименуван от Купата на Европейските Шампиони и се очаква с огромен интерес както всяка година. Квалификациите на турнира бяха изключително интересни и само шест отбора си спечелиха квота, за да се присъединят към останалите 26 тима, които имаха гарантирано място в груповата фаза на надпреварата от първенството на своята държава.

Жребият за груповата фаза на Шампионска лига бе изтеглен на 30-ти август в Монако, като се оформиха някои много интригуващи групи. Като групата на смъртта може да бъде определена група „С“, в която са финалиста от миналата година Ливърпул, гладният за успехи Пари Сен Жермен, италианският гранд Наполи и дебютантът в турнира Цървена звезда. Много интересна е и група „В“, където е един от големите фаворити за спечелването на Шампионска лига Барселона заедно с тимовете на Тотнъм, Интер и ПСВ Айндховен.

Настоящият шампион в турнира Реал Мадрид, който има 13 титли и взе всички награди при играчите от миналия сезон, се падна в група G като ще има за съперници ЦСКА Москва, Рома и Виктория Пилзен. Дали обаче Реал ще успее отново да стигне до трофея без Кристиано Роналдо, който премина в Ювентус? „Бианконерите“ също имат големи амбиции в Шампионска лига като те попаднаха в група „H“ и ще се изправят срещу Манчестър Юнайтед, Валенсия и Йънг Бойс.

Домакинът на финала на Шампионска лига този сезон – Атлетико Мадрид, е в група „А“ с отборите на Борусия Дортмунд, Монако и Брюж като „дюшекчиите“ ще трябва да се потрудят, за да преминат груповата фаза. Един от фаворитите за спечелването на турнира Байерн Мюнхен пък е в сравнително лесна група „Е“ с отборите на Аякс, АЕК и Бенфика, докато друг от представителите на Бундеслигата – Шалке 04, ще мери сили с Галатасарай, Порто и Локомотив Москва в група „D“.

Със сериозен интерес се очаква и борбата в група „F“, където е английският шампион Манчестър Сити. „Гражданите“ може да бъдат доволни от жребия, след като ще се изправят срещу Лион, Шахтьор Донецк и Хофенхайм. Като изключим очакваната доминация на тима на Пеп Гуардиола в тази група, то ще има сериозна битка за втората позиция между три равностойни отбора.

Първите мачове в груповата фаза на Шампионска лига през сезон 2018/19 стартират на 18-19 септември. Битката в групите ще приключи на 12 декември, когато ще бъдат ясни всички 1/8-финалисти. 1/8-финалите ще се изиграят в периода 12 февруари – 13 март 2019 година, а 1/4-финалите стартират на 9 април и ще приключат на 17 април. Полуфиналите ще се проведат в началото на месец май, а финалът е на 1 юни на „Уанда Метрополитано“ в Мадрид.