Шампионска лига 2018/2019

Шампионска лига 2018/2019

Програма и класиране на сезон 2018/2019 на най-престижния европейски клубен турнир – Шампионската лига.


Групова фаза на Шампионска лига 2018/2019

Група A

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1Атлетико
Мадрид
1100212:13
2Борусия
Дортмунд
1100101:03
3

Монако

1001121:20
4Клуб
Брюж
1001010:10

Група A – Програма и резултати

18.09.2018    22:00    Клуб Брюж – Борусия Дортмунд    0:1
18.09.2018     22:00    Монако – Атлетико Мадрид    1:2
03.10.2018    22:00    Атлетико Мадрид – Клуб Брюж
03.10.2018    22:00    Борусия Дортмунд – Монако
24.10.2018    19:55    Клуб Брюж – Монако
24.10.2018    22:00    Борусия Дортмунд – Атлетико Мадрид
06.11.2018    19:55    Монако – Клуб Брюж
28.11.2018    19:55    Атлетико Мадрид- Монако
28.11.2018    22:00    Борусия Дортмунд – Клуб Брюж
11.12.2018    22:00    Клуб Брюж – Атлетико Мадрид
11.12.2018    22:00    Монако – Борусия Дортмунд

Група B

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Барселона

1100404:03
2

Интер

1100212:13
3

Тотнъм

1001121:20
4

ПСВ

1001040:40

Група B – Програма и резултати

18.09.2018    19:55    Барселона – ПСВ    4:0
18.09.2018    19:55    Интер – Тотнъм    1:2
03.10.2018    22:00    ПСВ – Интер
03.10.2018    22:00    Тотнъм – Барселона
24.10.2018    19:55    ПСВ – Тотнъм
24.10.2018    22:00    Барселона – Интер
06.11.2018    22:00    Интер – Барселона
06.11.2018    22:00    Тотнъм – ПСВ
28.11.2018    22:00    ПСВ – Барселона
28.11.2018    22:00    Тотнъм – Интер
11.12.2018    22:00    Барселона – Тотнъм
11.12.2018    22:00    Интер – ПСВ

Група C

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Ливърпул

1100323:23
2

Наполи

10100001
3

Цървена
Звезда

10100001
4Пари
Сен Жермен
1001232:30

Група C – Програма и резултати

18.09.2018    22:00    Ливърпул – ПСЖ    3:2
18.09.2018    22:00    Цървена звезда – Наполи    0:0
03.10.2018    19:55    ПСЖ – Цървена звезда
03.10.2018    22:00    Наполи – Ливърпул
24.10.2018    22:00    Ливърпул – Цървена звезда
24.10.2018    22:00    ПСЖ – Наполи
06.11.2018    19:55    Цървена звезда – Ливърпул
06.11.2018    22:00    Наполи – ПСЖ
28.11.2018    22:00    Наполи – Цървена звезда
28.11.2018    22:00    ПСЖ – Ливърпул
11.12.2018    22:00    Ливърпул – Наполи
11.12.2018    22:00    Цървена звезда – ПСЖ

Група D

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Галатасарай

1100303:03
2

Порто

1010111:11
3

Шалке 04

1010111:11
4

Локомотив
Москва

1001030:30

Група D – Програма и резултати

18.09.2018    22:00    Галатасарай – Локомотив Москва    3:0
18.09.2018    22:00    Шалке – Порто    1:1
03.10.2018    19:55    Локомотив Москва – Шалке
03.10.2018    22:00    Порто – Галатасарай
24.10.2018    22:00    Галатасарай – Шалке
24.10.2018    22:00     Локомотив Москва – Порто
06.11.2018    22:00    Порто – Локомотив Москва
06.11.2018    22:00    Шалке – Галатасарай
28.11.2018    19:55    Локомотив Москва – Галатасарай
28.11.2018    22:00    Порто – Шалке
11.12.2018    19:55    Галатасарай – Порто
11.12.2018    19:55    Шалке – Локомотив Москва

Група E

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Аякс

1100303:03
2

Байерн
Мюнхен

1100202:03
3

Бенфика

1001020:20
4АЕК
Атина
1001030:30

Група E – Програма и резултати

19.09.2018    19:55    Аякс – АЕК    3:0
19.09.2018    22:00    Бенфика – Байерн Мюнхен    0:2
02.10.2018    22:00    АЕК – Бенфика
02.10.2018    22:00    Байерн Мюнхен – Аякс
23.10.2018    19:55    АЕК – Байерн Мюнхен
23.10.2018    22:00    Аякс – Бенфика
07.11.2018    22:00    Байерн Мюнхен – АЕК
07.11.2018    22:00    Бенфика – Аякс
27.11.2018    19:55    АЕК – Аякс
27.11.2018    22:00     Байерн Мюнхен – Бенфика
12.12.2018    22:00    Аякс – Байерн Мюнхен
12.12.2018    22:00    Бенфика – АЕК

Група F

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1Олимпик
Лион
1100212:13
2

Хофенхайм

1010222:21
3Шахтьор
Донецк
1010222:21
4

Манчестър
Сити

1001121:20

Група F – Програма и резултати

19.09.2018    19:55    Шахтьор – Хофенхайм    2:2
19.09.2018    22:00    Манчестър Сити – Лион    1:2
02.10.2018    19:55    Хофенхайм – Манчестър Сити
02.10.2018    22:00    Лион – Шахтьор
23.10.2018    22:00    Хофенхайм – Лион
23.10.2018    22:00    Шахтьор – Манчестър Сити
07.11.2018    22:00    Лион – Хофенхайм
07.11.2018    22:00    Манчестър Сити – Шахтьор
27.11.2018    22:00    Лион – Манчестър Сити
27.11.2018    22:00    Хофенхайм – Шахтьор
12.12.2018    22:00    Манчестър Сити – Хофенхайм
12.12.2018    22:00    Шахтьор – Лион

Група G

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1Реал
Мадрид
1100303:03
2

ЦСКА
Москва

1010222:21
3Виктория
Пилзен
1010222:21
4

Рома

1001030:30

Група G – Програма и резултати

19.09.2018    22:00    Пилзен – ЦСКА Москва    2:2
19.09.2018    22:00    Реал Мадрид – Рома    3:0
02.10.2018    22:00    Рома – Пилзен
02.10.2018    22:00    ЦСКА Москва – Реал Мадрид
23.10.2018    22:00    Реал Мадрид – Пилзен
23.10.2018    22:00    Рома – ЦСКА Москва
07.11.2018    19:55    ЦСКА Москва – Рома
07.11.2018    22:00    Пилзен – Реал Мадрид
27.11.2018    19:55    ЦСКА Москва – Пилзен
27.11.2018    22:00    Рома – Реал Мадрид
12.12.2018    19:55    Пилзен – Рома
12.12.2018    19:55    Реал Мадрид – ЦСКА Москва

Група H

ОтборИМПРЗВГДГГРТ
1

Манчестър
Юнайтед

1100303:03
2

Ювентус

1100202:03
3

Валенсия

1001020:20
4Йънг
Бойс
1001030:30

Група H – Програма и резултати

19.09.2018    22:00    Валенсия – Ювентус    0:2
19.09.2018    22:00    Йънг Бойс – Манчестър Юнайтед    0:3
02.10.2018    19:55    Ювентус – Йънг Бойс
02.10.2018    22:00    Манчестър Юнайтед – Валенсия
23.10.2018    19:55    Йънг Бойс – Валенсия
23.10.2018    22:00    Манчестър Юнайтед – Ювентус
07.11.2018    19:55    Валенсия – Йънг Бойс
07.11.2018    22:00    Ювентус – Манчестър Юнайтед
27.11.2018    22:00    Манчестър Юнайтед – Йънг Бойс
27.11.2018    22:00    Ювентус – Валенсия
12.12.2018    22:00    Валенсия – Манчестър Юнайтед
12.12.2018    22:00    Йънг Бойс – Ювентус

Сезон 2018/19 в Шампионска лига ще бъде 27-ото издание на турнира откакто бе преименуван от Купата на Европейските Шампиони и се очаква с огромен интерес както всяка година. Квалификациите на турнира бяха изключително интересни и само шест отбора си спечелиха квота, за да се присъединят към останалите 26 тима, които имаха гарантирано място в груповата фаза на надпреварата от първенството на своята държава.

Жребият за груповата фаза на Шампионска лига бе изтеглен на 30-ти август в Монако, като се оформиха някои много интригуващи групи. Като групата на смъртта може да бъде определена група „С“, в която са финалиста от миналата година Ливърпул, гладният за успехи Пари Сен Жермен, италианският гранд Наполи и дебютантът в турнира Цървена звезда. Много интересна е и група „В“, където е един от големите фаворити за спечелването на Шампионска лига Барселона заедно с тимовете на Тотнъм, Интер и ПСВ Айндховен.

Настоящият шампион в турнира Реал Мадрид, който има 13 титли и взе всички награди при играчите от миналия сезон, се падна в група G като ще има за съперници ЦСКА Москва, Рома и Виктория Пилзен. Дали обаче Реал ще успее отново да стигне до трофея без Кристиано Роналдо, който премина в Ювентус? „Бианконерите“ също имат големи амбиции в Шампионска лига като те попаднаха в група „H“ и ще се изправят срещу Манчестър Юнайтед, Валенсия и Йънг Бойс.

Домакинът на финала на Шампионска лига този сезон – Атлетико Мадрид, е в група „А“ с отборите на Борусия Дортмунд, Монако и Брюж като „дюшекчиите“ ще трябва да се потрудят, за да преминат груповата фаза. Един от фаворитите за спечелването на турнира Байерн Мюнхен пък е в сравнително лесна група „Е“ с отборите на Аякс, АЕК и Бенфика, докато друг от представителите на Бундеслигата – Шалке 04, ще мери сили с Галатасарай, Порто и Локомотив Москва в група „D“.

Със сериозен интерес се очаква и борбата в група „F“, където е английският шампион Манчестър Сити. „Гражданите“ може да бъдат доволни от жребия, след като ще се изправят срещу Лион, Шахтьор Донецк и Хофенхайм. Като изключим очакваната доминация на тима на Пеп Гуардиола в тази група, то ще има сериозна битка за втората позиция между три равностойни отбора.

Първите мачове в груповата фаза на Шампионска лига през сезон 2018/19 стартират на 18-19 септември. Битката в групите ще приключи на 12 декември, когато ще бъдат ясни всички 1/8-финалисти. 1/8-финалите ще се изиграят в периода 12 февруари – 13 март 2019 година, а 1/4-финалите стартират на 9 април и ще приключат на 17 април. Полуфиналите ще се проведат в началото на месец май, а финалът е на 1 юни на „Уанда Метрополитано“ в Мадрид.